VeronicaSnowflake | Hellblade: Senua’s Sacrifice

Veronica Snowflake

Hellblade: Senua’s Sacrifice

  • 8. srpen 2017
  • 08.11.2019
  • 11.11.2019
  • 3

Hra se odehrává na konci 8. století a hra začíná tím, že Senua, válečná Pict z Orkney, dorazila na hranici Helheimu ve snaze zachránit duši svého mrtvého milence Dilliona od bohyně Hely. Senua věří, že trpí kletbou a slyší hlasy v její hlavě komentující každou její akci, zejména jeden a to vypravěče, který si je vědom přítomnosti hráče a mluví s nimi. Za ní následuje temnota, temná entita v jádru kletby. Nosí Dillionovu useknutou hlavu, aby ji používala jako vodítko k jeho duši a řídí se jejími vzpomínkami na příběhy Drutha, bývalého otrok ze sever, který se dobře vyznavá v legendách. Nyní je již zesnulý, ale za jeho života se stal jejím mentor a přítelem při ročním dobrovolného exilu . Při vstupu do Helheimu porazí Senua jak ohnivého obra Surta, tak i ducha iluzí Valravna, ale když překročí most do Helheimu, napadne ji Hela, která ji porazí jediným úderem a rozbije jí meč. Setkání sotva přežije, sleduje vize Drutha a světlo ve tvaru člověka, o kterém se domnívá, že je Dillion. Vede jí k velkému stromu, kde čelí čtyřem výzvám spojeným s její minulostí a její odměněna je legendární meč Gramr, který je dostatečně silný i na zabíjení bohů.

Senua se vybavují také další vzpomínky prostřednictvím svých halucinací, což hráči odhaluje, že její matka Galena utrpěla stejnou kletbu jako ona, ale nevěřila tomu, že by to bylo hrozné. Senuův zbožně věřící otec Zynbel to však Galenu zaživa upálil, aby jí zbavil kletby. Senua byla svědkem události v pěti letech, což způsobilo výrazné zhoršení psychózy a vedlo ji k tomu, aby sama sebe přesvědčila, že její matka zemřela dobrovolně. Její otec, který ji přesvědčil, že její stav je kletba, emocionálně a fyzicky zneužíval Senuu a izoloval ji od zbytku světa, dokud nepotkala Dilliona, když navštívil její vesnici. Ti dva se do sebe zamilovali a Senua nechala svého otce, aby byl s ním, protože ji viděl odlišnou a nepochopenou, místo toho, aby byla prokletá. Mor zabil mnoho lidí v Dillionově vesnici a Senua věřila, že je to její chyba a odešela do exilu. Když se o rok později vrátila a doufala, že jí Temnotu opustila, zjistila, že jsou všichni zabiti Seveřany, kteří napadli a obětovali Dilliona Krvavému orlovi,  jejich bohovi. Při vzpomínce na příběhy Drutha se Senua vydala na cestu, aby zachránila duši Dilliona před bohy Seveřanů.

10

Klady

  • Perfektní hádanky
  • Úžasná hudba
  • Úchvatný příběh

Zápory

  • Lehká podobnost lokací a soubojů

Nádherná hra s luxusním příběhem, krásnou hlavní postavou, propracovanými nepříteli a luxusní hudbou. Ty hlasy mě tak dostaly, až jsem z toho chvílema měla husí kůži. Jedna z nejkrásněji provedených her a už teď se nemůžu dočkat druhého dílu.

Klipy